Powiatowy Konkurs „Maraton zdrowego żywienia”

22 marca 2018r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły: Karolina Pietrasiak i Julian Adamik, przygotowani przez dyrektor szkoły panią Krystynę Jesionowską i pana Krzysztofa Wosika, reprezentowali szkołę w powiatowym konkursie „Maraton zdrowego żywienia” organizowanym w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku. Celem konkursu było promowanie idei dobrego odżywiania.

Uczestnicy zmagań konkursowych musieli rozwiązać test zawierający 20 pytań zamkniętych. Uczniowie po rozwiązaniu testu indywidualnie prezentowali przygotowane wcześniej  przez siebie  przestrzenne piramidy żywienia i aktywności ruchowej. Kolejnym zadaniem było nakrycie stołu do wylosowanego posiłku.

Laureatem konkursu został Julian Adamik, gdyż zdobył najwięcej punktów z testu oraz uzyskanych punktów z prezentacji piramidy żywienia i nakrycia stołu i zajął I miejsce, natomiast Karolina Pietrasiak zdobyła wyróżnienie.

Opublikowano: 25 marca 2018 16:58