Sukcesy recytatorek z klasy VII

5 dziewcząt z kasy VII (Maria Gadomska, Julia Zielińska, Zosia Piestrzeniewicz, Paulina Kowalska i Oliwia Rojek)  warsztat recytatorski ma opanowany niemal do perfekcji. Od kilku lat pod okiem polonistki Ewy Olszewskiej przygotowują się do recytatorskich wystąpień i zdobywają czołowe miejsca w konkursach od gminnych po ogólnopolskie. Ostatni konkurs recytatorski poezji mniej znanej "Słowa jak promienie" w Zgierzu zakończył się szczęśliwie dla Pauliny Kowalskiej, która w niezwykle ujmujący i wzruszający sposób przedstawiła fragment powieści J. Greena "Gwiazd naszych wina" i zdobyła statuetkę laureatki III miejsca w kategorii gimnazjalnej, do której dołączono klasy VII. Tydzień wcześniej laureatką Bałuckich Spotkań Recytatorów została Julia Zielińska, która z dużą subtelnością przedstawiła wiersz ks. Twardowskiego "List do Matki Boskiej". Na początku marca w gminnym konkursie Mistrz mowy polskiej Maria Gadomska zdobyła III miejsce, recytując utwór z trudnościami artykulacyjnymi "Kleszcze". Na początku roku szczęście dopisało 3 recytatorkom na konkursie twórczości ks. Twardowskiego w Głownie. Tam najlepiej wypadła Zosia Piestrzeniewicz prezentująca utwór "W okularach", zajmując 2. miejsce. Tuż za nią uplasowała się Oliwia Rojek, a Paulina Kowalska została wyróżniona. W konkursie twórczości satyrycznej w Ozorkowie, rywalizując z licealistami, gdyż konkurs nie jest podzielony na grupy wiekowe Maria Gadomska wywalczyła sobie III miejsce. Do powyższych sukcesów można zaliczyć jeszcze zajęcie I miejsca ex aequo przez Julię Zielińską i Oliwię Rojek w gminnym konkursie recytatorskim w Koźlu.

Dziewczynom życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z recytatorskich wystąpień.

Opublikowano: 25 marca 2018 17:41